Кандидат медичних наук, алерголог-імунолог Ганна Усачова заявила, що зіткнутися з алергією на сонце може будь-яка людина. При цьому вона пояснила, зазначила, що найбільш схильні до неї алергіки, зокрема, які страждають на атопічний дерматит, а також люди зі світлою шкірою або сімейним анамнезом.

Лікар нагадала, що алергію на сонці також називають сонячною кропивницею. Це реакція на ультрафіолетову частину спектра сонячного випромінювання. За словами експерта, цей вид алергії є тимчасовим та сезонним. Зазвичай вона з’являється з травня до серпня, після перебування на сонці.

Усачова додала, що спровокувати появу цього виду алергії можна й узимку, розпочавши підготовку до пляжного сезону з відвідування солярію. Часто алергія проявляється у вигляді висипу або невеликих пухирів через кілька хвилин після перебування на сонці, але іноді вона може з’явитися через кілька днів. У цьому випадку алерголог радить прийняти антигістамінні препарати, щоб зменшити реакцію та зняти свербіж.

Алергія на сонці розуміється як фотодерматит або фотодерматоз, оскільки сам алергічний компонент у сонячних променях не присутній. Самі по собі сонячні промені не відносяться до алергенів, але при цьому під впливом в організмі людини можуть накопичуватися речовини, що викликають алергію.