У кожному будинку є активоване вугілля, яке стали використовувати під час харчових отруєнь. Але останнім часом йому знаходиться маса інших застосувань. Наприклад, його додають в продукти, щоб надати їм чорний колір. Виглядає це досить соковито. Але чи так це безпечно для здоров’я? І які продукти з активованим вугіллям стали продавати в кафе і магазинах? Чому краще відмовитися від подібних страв, розповідаємо в нашому матеріалі.

Коктейль

Чорні коктейлі стали справжнім трендом. Виглядають вони вкрай екстравагантно, тому їх і вважають за краще пити багато людей. До того ж бармени гарантують, що від додавання активованого вугілля на ранок не буде похмілля, адже під його дією в організмі проходить детоксикація.

Читайте також:  Здорова пенсія чоловікам не загрожує

А насправді дозування активованого вугілля в коктейлі надмірно мала. Тому ніякого благотворного впливу на здоров’я людини він надати не може. При цьому дози буде цілком достатньо, щоб вивести з організму поживні речовини і вітаміни. Також активоване вугілля зменшує дію ліків.

Активоване вугілля в продуктах

Чорні бургери – одне з найпоширеніших страв в місцях громадського харчування. Це виглядає дуже симпатично, тому багато кафе і ресторани підхопили модну тенденцію і стали додавати в страви активоване вугілля для додання їм кольору. Однак це може бути шкідливо для здоров’я, так як через таких продуктів може статися зневоднення організму, а медикаменти будуть важче засвоюватися.

Читайте також:  Нутриціолог назвала 5 найшкідливіших каш на сніданок

Зубна паста з активованим вугіллям

Активоване вугілля давно стали використовувати в якості засобу для чищення зубів. Особливо це практикується в Африці і Південній Азії, але новинка дійшла і до нашої країни. Подібний засіб насилу може нашкодити зубам. Однак і ефекту, якого ви очікуєте, не принесе. Посмішка не стане по-голлівудськи білосніжною, а ось ясна можуть постраждати від абразивних властивостей вугілля. Лікарі рекомендують не використовувати таку пасту на постійній основі заради здоров’я ротової порожнини.