Гіпертонія стала поширеною недугою не тільки в Україні, але і в усьому світі. Як правило, хворий, що страждає на гіпертонію, має стабільно високий тиск (більше 140/90 мм рт.ст.), що призводить до головних болів, запаморочення, підвищеної стомлюваності.

Медики перерахували основні заборони для людей з підвищеним тиском.

Не курити. За словами експертів, головна небезпека для гіпертоніків — куріння. При попаданні в організм викликає тахікардію і підвищує артеріальний тиск.

Не товстіти. Людям з підвищеним тиском необхідно особливо ретельно стежити за вагою. Навіть при невеликому збільшенні маси тіла показники тиску ростуть.

Не солити. Лікарі радять гіпертонікам споживати не більше п’яти грам солі на добу. Надлишок натрію викликає затримку води в організмі і викликає підвищення артеріального тиску.

Не нервувати. Сплеск негативних емоцій може довести до гіпертонічного кризу або зовсім до інфаркту. Введіть у своє життя практики емоційного і фізичного розслаблення – дихальні методики, медитації.

Слід пам’ятати, що гіпертонія надає вкрай згубний вплив на головний мозок, очні судини, серце та інші життєво важливі органи. Вона є першопричиною всіх інфарктів та інсультів, тому вкрай важливо стежити за своїм станом.

Якщо раптом у вас різко підвищився тиск, не зволікайте, викликайте швидку допомогу.