Від зайвих вітамінів можуть постраждати серце, печінка, нирки та інші внутрішні органи.

Якщо запитати у будь-якого провізора, то він вам відповість, що препарати, які містять вітаміни (або полівітаміни) – найбільш популярна добавка, яку купують відвідувачі аптек. Люди впевнені, що вживання подібних комплексів позбавить їх від ряду проблем зі здоров’ям, поліпшить самопочуття і дасть енергію.

Проте, лікарі на цей рахунок мають свою думку, вважаючи, що полівітамінні добавки – не панацея. Крім того, медики констатують, що такі ось таблетки можуть серйозно нашкодити здоров’ю.

На думку лікарів, мультивітаміни варто вживати тим людям, які пережили сувору дієту або серйозне лікування, при якому їх раціон був дуже обмежений. Крім того, варто приймати таблетки, якщо ослаблений імунітет в період міжсезоння. В інших же випадках, потрібно десять разів подумати.

Читайте також:  Курячі яйця захистять судини і позбавлять зайвої ваги

Причина ось в чому. Справа в тому, що вчені провели дослідження і змогли довести, що кількість вітаміну Е, які містять комплекси, перевищує необхідну добову дозу в 18 разів (400 мг). Цей надлишок може привести до деяких видів онкологічних захворювань.

Крім того, часто люди покладаються у всьому на вітамінні таблетки, не знаючи, що часто складові їх корисні речовини дуже інертні. Тобто, створюється помилкова переконаність, що організму всього вистачає і можна грішити з харчуванням.

Надлишки ж мультивітамінів також небезпечні для здоров’я. Тому так важливо без призначення лікаря їх не вживати. Інакше може розвинутися хронічний гіпервітаміноз, наслідки якого для організму руйнівні. Наприклад, підвищені дози вітаміни А і D загрожують розвитком важких хвороб серця (кардіоміопатія), судин (кардіосклероз), нирок (пієлонефрит), печінки і порушенням роботи інших органів і систем.

Читайте також:  Ось що станеться з тілом, якщо відмовитись від алкоголю на місяць