Багато людей починають приймати добавки, щоб знизити вагу, покращити стан волосся тощо. Але чи справді вони допомагають із наукового погляду?

Доктор медичних наук та хірург-ортопед з Атланти Келлі К. Міддлтон сказала, що деякі харчові добавки купувати не варто. Ефективність їх не доведена або ви ризикуєте при їх прийомі зіткнутися з неприємними побічними ефектами.

Екстракт камбоджійської гарцинії. Доказів того, що він допомагає схуднути та зменшити апетит, мало, але при цьому ви можете зіткнутися з розладом харчової поведінки, нудотою, пошкодженням печінки.

Кофе. Зазвичай її приймають зменшення стресу, занепокоєння, поліпшення якості сну. Однак, наукові дослідження показують, що при тривалому прийомі у вас може виникнути пошкодження печінки. Більше того, кава здатна взаємодіяти з багатьма ліками та посилити їх побічні ефекти.

Йохімбе. Рекламується ця добавка як сексуальний підсилювач. Однак у наукових працях говориться, що вона може спричинити такі побічні ефекти, як почастішання пульсу та збільшення кров’яного тиску, занепокоєння, судоми.

Мультивітаміни. Майже жодній людині не потрібно приймати стільки вітамінів та мінералів одразу. До того ж вони часто бувають розчинними у воді, тобто тіло просто позбавиться непотрібних йому речовин. Крім того, багато подібних речовин можуть призвести до запорів і наукові дослідження демонструють, що добавки бета-каротином та вітаміном Е шкідливі, особливо у великих дозах.