Австралійські вчені опублікували дані про користь алкоголю. За результатами дослідження, алкоголь у помірних дозах рятує від деменції у похилому віці.

На сторінках журналу Addiction з’явилася стаття, яка розповідає про цікаві висновки, яких дійшли вчені з Австралії. Як відомо, деменція – хвороба, яка вражає людей похилого віку. Основними та найнеприємнішими її проявами є втрата пам’яті та втрата набутих соціальних навичок та звичок, дратівливість та агресія, що змінюється нападами апатії.

Ліки, здатного повністю вилікувати деменцію, поки що не винайшли. Але вдалося виявити ряд факторів, що впливають на її прояв, одним із яких є надмірне вживання алкоголю. Намагаючись розібратися в тому, як повна відмова від алкоголю впливає на появу старечого недоумства, вчені з Університету Сіднея Нового Південного Уельсу дослідили дані, зібрані на шести континентах. Проводився аналіз зв’язку між кількістю вживаного алкоголю та наступними нейродегенеративними захворюваннями у осіб старше 60 років.

Отриманий результат не відповідав очікуваному, оскільки дані кажуть, що повна відмова від прийому алкоголю навпаки підвищує ризик розвитку старечої деменції як серед чоловіків, так і серед жінок. Цей показник виявився максимальним у порівнянні з групою людей, які практикували помірне споживання алкоголю упродовж свого життя.

“Дослідження показало, що повна відмова від алкоголю у старшому віці пов’язана з підвищеним ризиком деменції”, – зробили висновок автори статті.

На закінчення дослідники звертають увагу на те, що виявлений ефект не слід сприймати як заклик до пияцтва. Лише помірність у всьому, у тому числі і у вживанні алкогольних напоїв, допоможе і в старості зберігати здоровий глузд і чіткість думок.