Схуднути без дієт і додаткових фізичних навантажень можливо – це підтверджують дані останніх наукових досліджень. Як мінімум чотири простих способи допомагають стати стрункішим за рахунок доступних практично всім змінам.

Перший простий спосіб схуднути: контроль над глютеном. Дослідження вчених з Копенгагенського університету показало, що раціон, в якому достатньо клітковини і при цьому знижений вміст глютену, ефективно допомагає схуднути. За словами фахівців, збільшення клітковини і зменшення глютену сприяє таким змінам у структурі кишкової екосистеми бактерій, які активізують процеси спалювання жиру. Повністю відмовлятися від глютену не потрібно, підкреслюють експерти.

Другий простий спосіб схуднути: щоденне зважування. У тому, що такий метод працює, змогли переконатися дослідники з США, які протягом року стежили за успіхами добровольців, які прагнуть схуднути. Виявилося, що найвідчутніше зниження ваги відбулося у тих людей, які зважувалися шість-сім разів на тиждень.

Третій простий спосіб схуднути: слідувати біоритмам. Якщо існування людини збігається з його біоритмами, його організм без зусиль ззовні починати активніше спалювати калорії і худнути, встановили американські дослідники з Медичної школи Гарварду. Фахівці радять вставати і лягати спати в один і той же час. При цьому укладатися в ліжко краще до півночі.

Четвертий простий спосіб схуднути: періодичне голодування. Звучить страшно, але насправді це означає, що денну норму калорій слід вживати протягом лише декількох годин в день. Зокрема, вчені з Інституту Солка в Каліфорнії встановили, що від набору зайвої ваги добре допомагає вживання добової кількості калорій протягом десяти годин, а решта п’ятнадцять тільки пити воду і чай (без солодощів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 ПРАВИЛ СХУДНЕННЯ, ЯКІ ДІЙСНО ПРАЦЮЮТЬ

Джерело: МедікФорум