Поганий запах з рота може бути наслідком серйозних хвороб, які ховаються в організмі, не даючи виявити себе до настання критичної стадії. Про це розповів професор Уве Хіманн з медустанови Klinikum rechts der Isar при технічному університеті Мюнхена.

“Поганий запах з рота може мати різні причини. Часто вони нешкідливі і можуть бути виправлені ретельною гігієною. Але іноді за ним ховаються серйозні захворювання”, – пояснив професор.

Бактерії. Застряючи в міжзубних просторах, вони виділяють сірку при розкладанні слини або залишків їжі – ця причина ховається за переважною більшістю випадку смердючого дихання. Також бактерії, що населяють ротову порожнину, можуть викликати гінгівіт (запалення ясен), сприяти утворенню великих каріозних отворів, додатково «нагороджують» людину поганим запахом з рота.

Читайте також:  Понад 30% українцям, старшим за 25 років, загрожує інсульт

“Неправильне чищення зубів посилює проблему. Не обходіться тільки щіткою, додатково потрібно регулярно чистити міжзубні проміжки ниткою, видаляти наліт з язика”, – зауважив професор Хіманн.

Тонзиліт. Буває, що поганий запах залишається, незважаючи на правильне виконання гігієнічних процедур, і навіть стоматологічне обстеження не дає результатів. В даному випадку слід обстежитися у терапевта або ЛОР-лікаря, порадив вчений.

“Дуже неприємний запах може вказувати на хронічний тонзиліт, який викликається бактеріями, що скупчуються в глибоких порожнинах мигдалин», – підказав фахівець.

Діабет. За смердючим амбре з домішкою солодких, фруктових нот може ховатися не виявлений вчасно або погано контрольований діабет.

Читайте також:  Ознаки того, що у вас вже був коронавірус

“Цей запах часто допомагає медикам зрозуміти, що їх пацієнт страждає від недостатнього вироблення інсуліну. Подібний фруктам аромат може також бути результатом розладу харчової поведінки, тривалого голодування”, – пояснив професор.

Хвороби нирок. Дихання, в якому відчувається запах сечі або аміак, може сигналити про приховану ниркової слабкості або недостатності.

«Коли парний орган перестає працювати належним чином, забруднюючі речовини, що виводяться ним з сечею, потрапляють в кровотік і виводяться через легені, провокуючи поганий запах», – повідомив доктор Хіманн.

Хвороби легенів. За відразливим диханням можуть ховатися абсцеси.

“На певній стадії лікарі можуть відчувати навіть запах раку легенів”, – стверджує професор.

Читайте також:  Ключ до довголіття: вчені назвали оптимальну тривалість тренування

Хвороби шлунка. Різні аномалії органу, включаючи рак також іноді ховаються за неприємним диханням.

“Типовим для шлункових проблем є кислий запах. При запаленні, пухлинах смердючі рідини або гази також викидаються в порожнину рота, псуючи дихання”, – пояснив експерт.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News