Поганий запах з рота може бути наслідком серйозних хвороб, які ховаються в організмі, не даючи виявити себе до настання критичної стадії. Про це розповів професор Уве Хіманн з медустанови Klinikum rechts der Isar при технічному університеті Мюнхена.

“Поганий запах з рота може мати різні причини. Часто вони нешкідливі і можуть бути виправлені ретельною гігієною. Але іноді за ним ховаються серйозні захворювання”, – пояснив професор.

Бактерії. Застряючи в міжзубних просторах, вони виділяють сірку при розкладанні слини або залишків їжі – ця причина ховається за переважною більшістю випадку смердючого дихання. Також бактерії, що населяють ротову порожнину, можуть викликати гінгівіт (запалення ясен), сприяти утворенню великих каріозних отворів, додатково «нагороджують» людину поганим запахом з рота.

“Неправильне чищення зубів посилює проблему. Не обходіться тільки щіткою, додатково потрібно регулярно чистити міжзубні проміжки ниткою, видаляти наліт з язика”, – зауважив професор Хіманн.

Тонзиліт. Буває, що поганий запах залишається, незважаючи на правильне виконання гігієнічних процедур, і навіть стоматологічне обстеження не дає результатів. В даному випадку слід обстежитися у терапевта або ЛОР-лікаря, порадив вчений.

“Дуже неприємний запах може вказувати на хронічний тонзиліт, який викликається бактеріями, що скупчуються в глибоких порожнинах мигдалин», – підказав фахівець.

Діабет. За смердючим амбре з домішкою солодких, фруктових нот може ховатися не виявлений вчасно або погано контрольований діабет.

“Цей запах часто допомагає медикам зрозуміти, що їх пацієнт страждає від недостатнього вироблення інсуліну. Подібний фруктам аромат може також бути результатом розладу харчової поведінки, тривалого голодування”, – пояснив професор.

Хвороби нирок. Дихання, в якому відчувається запах сечі або аміак, може сигналити про приховану ниркової слабкості або недостатності.

«Коли парний орган перестає працювати належним чином, забруднюючі речовини, що виводяться ним з сечею, потрапляють в кровотік і виводяться через легені, провокуючи поганий запах», – повідомив доктор Хіманн.

Хвороби легенів. За відразливим диханням можуть ховатися абсцеси.

“На певній стадії лікарі можуть відчувати навіть запах раку легенів”, – стверджує професор.

Хвороби шлунка. Різні аномалії органу, включаючи рак також іноді ховаються за неприємним диханням.

“Типовим для шлункових проблем є кислий запах. При запаленні, пухлинах смердючі рідини або гази також викидаються в порожнину рота, псуючи дихання”, – пояснив експерт.