За даними нового дослідження, використання екстракту зеленого чаю сприяє зниженню високого рівня цукру в крові шляхом покращення такого важливого для здоров’я показника як «цілісність кишечника».

Авторами дослідження, в якому вивчався вплив зеленого чаю на вміст цукру в крові, стали науковці з Університету штату Огайо. Отримані ними дані, як і висновки, опублікував журнал Current Developments in Nutrition.

Вчені провели випробування за участю 40 дорослих осіб (частина випробуваних мала діагностований метаболічний синдром, частина складалася із здорових людей).

Протягом 28 днів учасники проекту вживали жувальні цукерки, у яких містився екстракт зеленого чаю. За добу вони вживали приблизно п’ять чашок зеленого чаю. Окрему групу становили люди, які отримували плацебо.

Зрештою поліпшення показників цукру в крові було зафіксовано у всіх добровольців, які вживали зелений чай, як мали проблеми зі здоров’ям. Зокрема, у них була значно нижча концентрація глюкози в стані натще (порівняно з групою «плацебо»). Подальший аналіз показав, що серед учасників, які вживали зелений чай, покращені показники цукру в крові були тісно пов’язані зі зменшенням маркерів запалення у кишечнику.

За версією вчених, зелений чай насамперед покращує стан кишечника, а зниження цукру в крові є наслідком цього процесу.

«Проникність кишечника дозволяє бактеріям та пов’язаним з ними токсичним сполукам проникати в кровотік, стимулюючи слабовиражене хронічне запалення – це сприяє розвитку ожиріння та резистентності до інсуліну. При вживанні зеленого чаю відбувається значне зменшення проникності та запалення кишківника, з чим, мабуть, і пов’язане зниження цукру в крові», – констатував Річард Бруно, професор кафедри людського харчування в Університеті штату Огайо.