Широко поширена думка, що коли продукти піддаються обробці, їхня користь для здоров’я знижується. Шоколад – це, безумовно, оброблений продукт. Але вчені з’ясували, що він не менш корисний, ніж какао.

Для виготовлення шоколаду какао-боби зазвичай піддаються ферментації та обсмаженню, процесам, які можуть вплинути на вміст поліфенолів — сполук, корисних для здоров’я. Але результати нового дослідження свідчать, що обробка не знижує користь шоколаду, пише Phys.org.

«Насправді, якраз навпаки. Ми виявили, що деякі з найбільш оброблених зразків, мабуть, справили найбільший позитивний вплив на мишей у цьому дослідженні. Мета цього дослідження полягала в тому, щоб порівняти вплив ферментації та обсмажування на здатність какао зменшувати ожиріння, дисфункцію кишкового бар’єру та хронічне запалення у мишей з ожирінням», – розповів один із авторів роботи.

Вчені повідомили, що лікування мишей дієтичним какао-порошком протягом восьми тижнів знижує швидкість збільшення маси тіла як у самців, так і у самок на 57%, незалежно від ферментації та обсмажування.