Фахівці МОЗ дали рекомендації з приводу безпечного вживання алкоголю.

Згідно з думкою фахівців МОЗ, безпечна доза алкоголю для чоловіків є не більше трьох стандартних порцій в день, а для жінок – не більше двох. Під стандартною порцією мається на увазі 10 мл етилового спирту.

Організм дорослої людини може без наслідків впоратися з однією порцією алкоголю, дві для жінок і три для чоловіків вважаються відносно безпечними. За умови хорошого здоров’я і відсутності зловживання алкоголем – фахівці рекомендують зовсім уникати спиртного хоча б два дні на тиждень.

Так як у всіх напоях різна міцність, розрахувати безпечне дозування досить складно. Наприклад, у ста мілілітрах вина стандартної міцності міститься трохи більше однієї порції, тобто, жінка в день може дозволити собі приблизно 170 мілілітрів вина або одну пляшку пива об’ємом 0,5 літра. Чоловікові можна 300 мілілітрів вина або 900 мілілітрів пива.

Фахівці відзначили, що навіть невеликі порції алкоголю можуть нашкодити здоров’ю і випивати щодня не варто в будь-якому випадку, так як це загрожує розвитком залежності і серйозними наслідками.