ГоловнаНовини Здоров'яСкільки алкоголю можна пити без шкоди для здоров’я і чи можливо це?

Скільки алкоголю можна пити без шкоди для здоров’я і чи можливо це?

Фахівці МОЗ дали рекомендації з приводу безпечного вживання алкоголю.

Вино

Згідно з думкою фахівців МОЗ, безпечна доза алкоголю для чоловіків є не більше трьох стандартних порцій в день, а для жінок – не більше двох. Під стандартною порцією мається на увазі 10 мл етилового спирту.

Організм дорослої людини може без наслідків впоратися з однією порцією алкоголю, дві для жінок і три для чоловіків вважаються відносно безпечними. За умови хорошого здоров’я і відсутності зловживання алкоголем – фахівці рекомендують зовсім уникати спиртного хоча б два дні на тиждень.

Так як у всіх напоях різна міцність, розрахувати безпечне дозування досить складно. Наприклад, у ста мілілітрах вина стандартної міцності міститься трохи більше однієї порції, тобто, жінка в день може дозволити собі приблизно 170 мілілітрів вина або одну пляшку пива об’ємом 0,5 літра. Чоловікові можна 300 мілілітрів вина або 900 мілілітрів пива.

Читайте також:  Лікарі попередили про небезпеку чаю під час пандемії коронавірусу

Фахівці відзначили, що навіть невеликі порції алкоголю можуть нашкодити здоров’ю і випивати щодня не варто в будь-якому випадку, так як це загрожує розвитком залежності і серйозними наслідками.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News