Професор психології Джеймс Меддукс зазначає, що люди, які переживають стрес та емоційні травми, можуть стати щасливішими. І це буде ще до того, як вони матимуть медичну допомогу. Головне – дотримуватися рекомендацій щодо самодопомоги.

Терапія та ліки дійсно допомагають при депресії та тривозі. Але є й інші способи покращити психічний стан до того, як людині буде надано допомогу, пише Medical Xpress.

Розслаблення з медитацією. Усього 10-20 хвилин медитації допоможуть вам сповільнитися та звернути увагу на свій внутрішній стан. Це дозволить вам зрозуміти, що ви відчуваєте і про що думаєте, завдяки чому ви навчитеся краще керувати своїми почуттями та думками. Сповільнитись допомагають також усвідомлене дихання, йога.

Фізична активність. Науково доведено, що заняття спортом допомагають упоратися з тривогою та депресією. І навіть півгодини ходьби вже покращують здоров’я. Згідно з оглядом, опублікованим у виданні JAMA Psychiatry, швидка ходьба протягом 2,5 години на тиждень знижує ймовірність розвитку депресії.

Прогулянки на природі. Перебування на природі дуже корисне для організму. Воно покращує увагу, знижує стрес, підвищує настрій, емпатію, зменшує ризик розвитку психічних розладів.

Здорове харчування. Як зазначає Harvard Health, приблизно 95% серотоніну, який регулює настрій та багато іншого, виробляється у шлунково-кишковому тракті. Наукові дослідження показують, що у тих, хто дотримується традиційних дієт (включно з японською та середземноморською), ризик депресії нижче на 25-35%, ніж при типовій західній дієті.

Повноцінний сон. Коли люди втомлені, вони більш схильні до сильних емоцій. Вони можуть виникнути різні емоційні проблеми, зокрема тривога, гнів, депресія.

Планування заходів та постановка цілей. Важливо приділяти час тому, що подобається займатися. Навіть якщо на це піде лише 10-15 хвилин. Крім того, багато людей відчувають задоволення від досягнення важливих для них цілей.

Відмова від соціальних мереж. Через соцмереж люди починають порівнювати своє життя з життям інших. І це може позначитися на самооцінці.