За статистикою, від серцево-судинних захворювань, зокрема, інфаркту, страждають найчастіше чоловіки. На жаль, сильна стать програє в цьому слабкій. Відомо, що чоловіки в Україні в середньому живуть 67 років, а жінки — 77 роки. Причому більшою мірою виною загибелі чоловіків є саме серцево-судинні захворювання. Причому інфаркт стає все молодше – сильні і молоді чоловіки страждають від нього все частіше.

Ми розбираємося в тому, що потрібно зробити, щоб захиститися чоловікові від інфаркту.

Чому чоловіки страждають від інфаркту?

Найчастіше з інфарктами стикаються чоловік у віці 23-44 років. Такими є результати дослідження експертів з Бостонського університету.
На це є певні причини, в тому числі пояснюють, чому саме чоловіки страждають від інфаркту частіше.

Зокрема, на статистиці позначається неправильний спосіб життя, тютюнопаління, зловживання алкоголем. Також причинами інфаркту у чоловіків є постійні стреси, неправильне харчування, підвищені фізичні навантаження, велика кількість хронічних патологій, сила яких з роками тільки збільшується.

Також широко відомий той факт, що чоловіки досить недбалі до свого здоров’я. Вони частіше жінок терплять будь-які болі, не звертають уваги на симптоми, що вказують на розвиток патології, краще перетерпіти, а не ходити до лікаря. Важливо, щоб у чоловіка, схильного до інфаркту, була під боком улюблена жінка, яка вчасно надоумить його звернутися до лікарів, щоб запобігти наслідкам.

Звичайно, інфаркт переслідує і жінок, від цього не захищений ніхто. Але він настає у них на 10-15 років пізніше. Чому ж так відбувається? Вчені вважають, що причина криється в особливій комбінації генів, які захищають жіночі серця від важких захворювань. Відомо, що клітини в жіночому тілі живуть довше, частіше оновлюються, а у чоловіків — навпаки. Це і стає причиною ранніх патологій у представників сильної статі. Інші дослідники вважають, що жінок захищають гормони естрогени, які мають антиатеросклеротичну дію в репродуктивному віці аж до менопаузи. У чоловіків за це відповідає тестостерон, вироблення якого знижується після 40-45 років і скорочується щороку. Дефіцит цього гормону викликає зростання жирової тканини, тонкість кровоносних судин. Це стає причиною дратівливості, депресії, зменшення лібідо, еректильної дисфункції і, звичайно, проблем з серцем.

Як захистити серце чоловіка?

Існує цілий ряд профілактичних заходів, які допоможуть захиститися від інфаркту представнику сильної статі. В першу чергу треба звернути увагу на свій раціон харчування має бути збалансованим. Саме від того, що їсть чоловік, залежить здоров’я його серця. Необхідно включити в меню цільнозернові продукти, фрукти, овочі, нежирне м’ясо, рибу і морепродукти, бобові.

Крім продуктів, які потрібно їсти, щоб захиститися від інфаркту, важливий і спосіб їх приготування. Найбільш придатними є варіння, пароварка, запікання, тушкування.

Не забувайте стежити за вмістом цукру і солі. Від їх надлишку може утворитися ризик розвитку гіпертонії, а надалі і інфаркту. Максимальна кількість смертей від інфаркту зафіксована в Японії, де люди вживають більше 25-30 грамів солі на добу, а адже рекомендована норма складає всього 6 грамів. Обов’язково звертайте увагу на цей показник.

Ще одним кращим методом захисту від інфаркту буде відмова від вживання алкогольних напоїв і тютюну. Найцікавіше, що навіть пасивне куріння вкрай шкідливе для серця, незалежно від статі і віку.

Обов’язково включіть в своє життя фізичні навантаження. Особливо це актуально для чоловіків середнього віку, які з роками лінуються і розслабляються. Як мінімум три години на тиждень приділяйте саме тренувань. Не обов’язково ходити в зал, можна організувати фітнес вдома, що теж буде ефективно. Вже точно набагато краще, ніж лежання на дивані з чіпсами і пивом!

У житті чоловіка має бути більше ходьби. Замінюйте іноді автомобіль або громадський транспорт на піші прогулянки, піднімайтеся по сходах, а не на ліфті. Це дозволить тримати серце в тонусі. До речі, укупі з тренуваннями це дозволить позбутися від жиру, який тільки сприяє інфаркту.

І остання, найбільш приємна порада для всіх, хто хоче захиститися від інфаркту, – ведіть активне статеве життя. Відомо, що для чоловіка це вкрай важливо. Не тільки тому, що приносить задоволення, але і позитивно позначається на стані здоров’я. Найбільш оптимальним вчені називають два рази на тиждень. Це відмінне тренування для серця і підтримки гормонального фону.