Терапія антитілами, націленими на ключову запальну молекулу, пов’язану з мігренню, може скоротити число нападів головного болю у пацієнтів з хронічною мігренню, передає The Deccan Chronicle. Це реальна надія для тих, кому не допомагають звичайні ліки, кажуть співробітники Університету Томаса Джефферсона.

Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 300 мільйонів людей у світі страждають від хронічної мігрені (це 15 і більше нападів головного болю в місяць протягом мінімум трьох місяців). У центрі уваги вчених виявився фреманезумаб – біологічний агент, який приєднується і блокує діяльність білка CGRP, зв’язаного з мігренню.

Даний білок виділяється у великій концентрації під час нападу мігрені у відповідь на запалення. Це запускає каскад реакцій – стимулюється додаткова вироблення білка і підвищується чутливість мозку до болю. Блокування CGRP дозволяє розірвати порочне коло.

Біологічний агент, якому під силу це, протестували на добровольцях. Вчені запросили 1130 осіб, розділивши їх на три групи. Перша група отримувала терапію раз в квартал, друга – раз в місяць, а третя – ін’єкції плацебо. У підсумку фреманезумабу вдавалося зменшити кількість днів, зазначених головним болем, в середньому на 4,3 і 4,6 дня для першої та другої групи відповідно.

У деяких пацієнтів мігрені зникли зовсім, у когось – на 75%. Експерти підрахували: у людей, демонстрували більше 50% скорочення числа днів з мігренню, мали сильні або помірні болі. 37,6% пацієнтів, які отримували агент в щомісячному режимі, і 40,8% лікувалися за щоквартальним режиму мали щонайменше 50%-е скорочення числа нападів помірних головних болів в місяць порівняно з 18,1% в групі плацебо.

Джерело: meddaily