ГоловнаНовини Здоров'яЧи можна заразитися сказом від людини?

Чи можна заразитися сказом від людини?

Ми знаємо, що вірус сказу можуть переносити бродячі собаки, кажани, єноти та інші представники дикої фауни. Інфекція зазвичай передається через слину зараженої тварини при укусі. Хвороба у людей вважається повністю запобіжною, якщо вакцина вводиться після укусу, але до появи симптомів. Однак часто виникає питання, Чи може людина, яка постраждала від укусу скаженої собаки, бути заразною.

Сказ

Теоретично передача сказу від людини до людини можлива. Але достовірного практичного підтвердження подібної можливості на сьогодні немає. Кажучи іншими словами, за всю історію людства описані буквально поодинокі випадки, коли в якості причини сказу розглядався контакт з іншою людиною, але в більшості випадків дослідники приходять до висновків про те, що строго наукового підтвердження цих фактів немає.

Читайте також:  Як знизити ризик розвитку інсульту

Виходячи з цього, теоретичну можливість зараження від людини можна розглядати як вкрай малоймовірну. Таким чином, дана можливість не повинна вас дуже хвилювати. Особливо з урахуванням того, що ви проходите курс адекватного профілактичного лікування.

Автор: Євген Комаровський

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News