Лікарі попереджають: немає нічого небезпечнішого, ніж безконтрольний прийом вітамінів і біологічно активних добавок. Але при цьому дуже важливо отримувати щодня всі необхідні нам вітаміни і мінерали. Ми підготували добірку вітамінів, які потрібні нам в кожному віці — регулярно здавайте аналізи, щоб переконатися, що ви отримуєте все необхідне, і коректуйте раціон, якщо чогось не вистачає. Увага: ніколи не призначайте собі вітаміни самостійно, перш ніж починати прийом, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

У підлітковому віці

Два найголовніших вітамінів, які підлітки повинні отримувати в достатньому обсязі — це кальцій і вітамін D. Згідно з міжнародними стандартами, добова норма кальцію для підлітків становить 1300 мг і 600 одиниць кальцію — в цьому випадку їх кістки будуть розвиватися нормально.

У 20 років

Між 20 і 30 роками все ще дуже важливо отримувати достатньо кальцію і вітаміну D, але також важливо, щоб у вас не виникало дефіциту вітамінів групи В, а також фолієвої кислоти і заліза.

У 30 років

Після 30 років пора починати піклуватися про здоров’я свого серця, а значить — отримувати досить жирних кислот омега-3. Риба жирних сортів — найпростіший спосіб задовольнити потребу в цих корисних жирах.

У 40 років

Після 40 років особливо важливо стежити за рівнем вітаміну D. Дефіцит цього вітаміну в дорослому віці пов’язаний з підвищеним ризиком самих різних захворювань, які безпосередньо впливають на тривалість життя, від раку до діабету другого типу. Щоб отримати добову норму вітаміну D, досить 15-хвилинної прогулянки в сонячну погоду або порції жирної риби.

У 50 років

Як і раніше важливим залишається вітамін D, а також зростає потреба в кальції: вона стає вдвічі вище, ніж у підлітковому віці і складає 1200 мг на добу. Справа в тому, що в цьому віці ми не створюємо нашу кісткову систему, а зберігаємо її — а, як відомо, зберігати завжди складніше, ніж створювати з нуля.

У 60 років

Омега-3, кальцій і вітамін D, як і раніше життєво необхідні як для здоров’я кісток і протистояння остеопорозу, так і для нормальної роботи нашого серця.

В 70 років і старше

На додаток до вже згадуваним вітамінів і жирних кислот нам стає критично важливий вітамін В12: після 70 років організму стає складно переробляти вітаміни групи В і йому потрібна додаткова підтримка.