Вчені з’ясували, що кава у великих дозах може призвести до передчасної смерті. Досі живе вчення стародавнього лікаря Парацельса: «Все – отрута, все – ліки; те й інше визначає доза». Це справедливо і щодо такого популярного напою як кава.

У малих кількостях кава корисна для серця та детоксикації печінки. Але якщо пити її щодня в необмежених кількостях, можна спровокувати незворотні наслідки, які спричинять збій багатьох систем організму, поліорганну недостатність та смерть.

Причому в ході дослідження про вплив кави на організм з’ясувалося, що вищеописаному ефекту схильні передусім чоловіки. Чоловіки, які щодня випивають 4 чашки кави, більш схильні до ризику передчасної смерті. Чому – поки не ясно.

Але відомо, що надмірне, неконтрольоване вживання кави може призвести до збільшення кровотоку в нирках, що призводить до дисбалансу рідини в організмі. Кофеїн, у свою чергу, провокує підвищення кислотності та появу виразок, змінює швидкість засвоєння їжі, спричиняє шлункові спазми. Розвивається гіпертонія та прискорене серцебиття.