Запах ацетону з рота може бути симптомом діабету, хвороб нирок або щитовидної залози.

Є речі, які однозначно видаються нам неприємними. Наприклад, завжди неприємно, коли у співрозмовника недобре пахне з рота. І усвідомлювати, що від тебе з рота йде неприємний запах теж дуже неприємно. Запах з рота – це не просто проблема естетики і самовідчуття. Неприємний запах з рота найчастіше виникає при неполадках в організмі, на які ми повинні звернути увагу.

Нехороший запах з рота може виникати з різних причин: через неправильний догляд за порожниною рота, недостатнього виділення слини і хвороб внутрішніх органів. Причому різні захворювання провокують появу різного запаху. Так, наприклад, кислий запах – ознака хворого шлунка, а гнильний – з’являється при проблемах з кишечником. Часто при розмові з людиною ми відчуваємо запах ацетону з рота. У яких же випадках виникає цей запах і про що він говорить?

Про що говорить запах ацетону з рота?

Запах ацетону з рота може бути ознакою, різних порушень в організмі. Такий запах може означати, що:

 • у вас цукровий діабет
 • ви неправильно харчуєтеся і у вас проблеми з травленням
 • проблеми зі щитовидною залозою
 • погано працює печінка
 • у вас захворювання нирок
 • має місце інфекційне захворювання
Неправильне харчування і запах ацетону

Ацетон є проміжним продуктом при розщепленні жирів і білків. Якщо ми їмо багато жирної і білкової їжі, то організм не встигає до кінця «розібрати на складові» білки і жири і кількість ацетону збільшується. В результаті виникає своєрідний запах з рота. Такий неприємний ефект часто спостерігається у любителів безвуглеводних дієт, а також у тих хто просто нераціонально харчується, захоплюючись білкової і жирною їжею.

Ацетонний запах з рота при голодуванні

Не тільки неправильне харчування, а й голодування може стати причиною запаху ацетону. Якщо організм довго не отримує їжу, кількість глюкози в крові зменшується. Тоді, щоб отримати енергію, він починає розщеплювати жири і білки з власних запасів. У результаті, в крові з’являється багато ацетону і виникає запах з рота.

Запах ацетону при цукровому діабеті

Часта причина виникнення запаху з рота – цукровий діабет. При цукровому діабеті глюкоза не може в потрібній кількості потрапити в клітини організму і скупчується в крові. При цьому клітини недоотримують їжу і починають відчувати енергетичний голод. Тоді наш організм, щоб забезпечити клітини енергією починає розщеплювати білки і жири. Це призводить до вироблення ацетону. Велика кількість кетонових тіл в крові отруює організм і викликає своєрідний запах. При діабеті запах ацетону можна почути також від сечі і шкіри.

Ацетон і щитовидна залоза

Запах ацетону може бути і при такій ендокринній хворобі, як тиреотоксикоз. При цьому захворюванні збільшується кількість гормонів щитовидної залози, які стимулюють розпад білків і жирів. У результаті надмірного розщеплення цих речовин з’являється багато кетонових тіл і виникає запах з рота.

Печінка і збільшення ацетону в крові

Печінка відіграє важливу роль в обмінних процесах організму. У печінці виробляється безліч ферментів, відповідальних за розщеплення і засвоєння різних речовин. Порушення її нормальної роботи може спровокувати проблеми з обміном речовин, в результаті чого можлива поява великої кількості кетонових тел.

Нирки і запах ацетону

Також від людини може пахнути ацетоном при нефрозі або дистрофії нирок. Пов’язано це з тим, що зміни в роботі ниркових канальців порушують білковий обмін в організмі. При хворобах нирок запах ацетону присутня і у сечі.

Запах ацетону у дітей – особливий випадок

Запах ацетону з рота часто з’являється у дітей. Вважається, що цей стан періодично виникає у кожної п’ятої дитини. При періодично повторюючись підвищенні рівня ацетону в крові говорять про ацетонемічний синдром.

Причиною прояви цього синдрому у дітей можуть бути:

 • інфекції
 • переїдання або неправильне харчування
 • стресові ситуації
 • перевтома
 • порушення в роботі внутрішніх органів
 • ендокринні розлади
 • ураження нервової системи

Існує також генетична схильність до появи цього синдрому. Але ацетон у крові може з’являтися і у дітей, які не мають генів, несучих цю інформацію.

У більшості випадків ацетонемічний синдром безслідно зникає до 12 років.

Діти раннього віку дуже швидко зневоднюються при проносах. Млявість, запах ацетону з рота говорить про наростаючу інтоксикацію.

Неприємний запах з рота – привід звернутися до лікаря!

Запах ацетону з рота – сигнал, за допомогою якого організм повідомляє нам про неполадки в організмі. І на цей сигнал обов’язково потрібно реагувати! Тому при появі запаху ацетону потрібно негайно звернутися до лікаря. Він допоможе перевірити ваш стан здоров’я і з’ясувати причину появи кетонових тіл в крові.

Позбавляйтеся від неприємного запаху з рота і будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХВОРОБИ ШЛУНКА

ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ З РОТА