Вважається, що солоне лише шкодить здоров’ю. Але що про це свідчить наука?

В Інтернеті можна знайти безліч різної інформації. У тому числі, що сіль настільки корисна для здоров’я, що може збільшити тривалість життя. Але що ж свідчать наукові дослідження?

Взагалі нам зазвичай солона їжа здається смачнішою. пише Sohu. І цьому є два пояснення. Перше – сіль сприяє тому, що у травному тракті виділяються різні рідини та з’являється апетит. Друге – вона загалом покращує смак їжі, оскільки входить у реакцію з певними речовинами, які у ній.

Але що щодо впливу солі на тривалість життя людини?

Є одне дослідження, результати якого показують, що люди, які вживають солоні продукти, живуть довше. Вчені зібрали дані про споживання натрію по всьому світу – у 181 країні. Виявилося, що на кожен грам збільшення середнього споживання натрію на добу очікувана тривалість життя з народження стає більшою на 2,6 року. Що ж до очікуваної тривалості активного життя 60 років, вона збільшується на 0,3 року.

Але це зовсім не означає, що багато солі дозволить вам прожити довше. Вся справа в тому, що вище дослідження має наглядовий характер.

Більше того, як показують останні наукові роботи Школи громадського охорони здоров’я Гарвардського університету, чим більше солі в раціоні людини, тим вища ймовірність ранньої смерті від усіх причин. І тривалість життя, навпаки, від солі скорочується. Це стало відомо після проведення опитування серед понад 500 тисяч осіб, вік яких складав від 40 до 69 років. Спостерігали за учасниками дев’ять років.