У вершковому маслі дуже високий вміст жирів – не менше 70%. Але цей продукт незамінний в зимовий період.

Вершкове масло – дуже цінний і поживний продукт. Масло багате вітамінами, особливо A і D. Взимку вершковою масло допоможе не тільки підтримати організм мікроелементами, але і є хорошим джерелом енергії. Масло добре засвоюється і особливо корисно тим, хто займається фізичною працею.

Але є й обмеження. Вершкове масло не рекомендують хворим ожирінням, гіпертонією, серцево-судинними захворюваннями, гострим панкреатитом. У день дорослому можна з’їсти 20-30 грамів масла, дитині – 10. Літнім людям, що мають проблеми з судинами, підвищений холестерин або проблеми з вагою, рекомендується утримуватися від вживання вершкового масла.

Замінити масло в раціоні допоможуть рослинні олії і жирна риба. Хорошим джерелом вітаміну D є печінка тріски, а вітамін А можна отримати з будь-яких фруктів і овочів оранжевого кольору.

Використовувати вершкове масло для смаження фахівці не радять. Воно ледь витримує температуру в 150 градусів, а всі поживні речовини руйнуються. Тому його краще додавати у вже готові страви.