Лікар-дієтолог Римма Мойсенко назвала міфом чутки, що «справжні» вегетаріанці, які повністю відмовилися від їжі тваринного походження, нібито живуть довше, краще виглядають і у них краще здоров’я.

Лікар пояснила, що багатьом категоріям людей суворо протипоказана відмова від тваринної їжі та перехід лише на рослинну дієту. Можливо, багато небезпечних для здоров’я наслідків.

Проте Мойсенко порекомендувала людям віком 40–50 років і більше обмежувати тваринні жири, що містяться в м’ясі птиці, і переходити на рибу.

«Багато вегетаріанців видно. У них тьмяні очі, тьмяний колір обличчя, вони ніби недоїдають. Однак у віці 40–50 років і старше людина має обмежувати тваринні жири, які містяться у м’ясі птиці, та переходити на рибу», — зазначила лікарка.

Як підкреслила фахівець, наскільки молода людина виглядає, залежить від генетики, способу життя, її наповненості та сенсу. Але до вегетаріанства це жодного стосунку не має.

Також лікар зачепила можливі наслідки відмови від тваринної їжі. «Якщо людина використовує лише рослинні жири, вона втрачає можливість отримувати вітамін В12, засвоювати жиророзчинні вітаміни А, D, Е та К, оскільки ці вітаміни надходять лише з жирами тваринного походження. Ці вітаміни беруть участь у багатьох фізіологічних процесах, і за їхнього дефіциту виникне цілий каскад захворювань: В12-дефіцитна анемія, а з віком і остеопороз», — попередила дієтолог.