Нове дослідження показує, що препарати для сну підвищують ризик деменції у білих людей. Можливо, відповідь у тому, який тип ліки та її кількості приймає людина.

У дослідженні взяли участь близько 3000 людей похилого віку без деменції, які проживають поза домами для людей похилого віку. Вони спостерігалися в середньому протягом дев’яти років. Їхній середній вік становив 74 роки – 42% були чорношкірими і 58% – білими.

У ході дослідження у 20% учасників розвинулася деменція. У білих учасників, які “часто” або “майже завжди” приймали препарати для сну, ймовірність розвитку деменції була на 79% вищою порівняно з тими, хто “ніколи” або “рідко” їх використовував. Серед чорношкірих учасників, ймовірність розвитку деменції у тих, хто приймав їх часто, була приблизно такою самою, як і у тих, хто утримувався або рідко використовував ці препарати.

“Відмінності можуть бути пов’язані із соціально-економічним статусом… Можливо також, що деякі препарати для сну були пов’язані з вищим ризиком розвитку деменції, ніж інші”, – каже перший автор дослідження Юе Ленг.