Згустки крові в венах – особливо ті, які відриваються і потрапляють в легені – можуть бути фатальними, і їх число стає все частіше. Однак багато дорослих мало знають про свої ризики або про зростаючі докази того, що здорові звички можуть допомогти запобігти утворенню тромбів.

Венозна тромбоемболія

Венозна тромбоемболія (ВТЕ) включає два типи згустків: тромбоз глибоких вен, званий ТГВ, зазвичай в нозі, і тромбоемболія легеневої артерії, або тела, коли ТГВ виривається і осідає в легенях, що часто призводить до летального результату.

Ожиріння і нестача фізичної активності довгий час були пов’язані з більш високим ризиком утворення тромбів, поряд з сімейним анамнезом, певними генетичними факторами і попередніми епізодами згортання крові. Частина цього ризику можна знизити за рахунок зміни способу життя.

Читайте також:  Хочеться солодкого: йти на поводу бажання чи ні?

«Вплив фізичної активності та нормальної ваги на зниження ризику утворення тромбів у людей з високим генетичним ризиком був навіть більшим, ніж я міг собі уявити», – сказав Кушман. “Якщо у вас високий генетичний ризик венозної тромбоемболії і ви виконуєте від одного до трьох циклів фізичної активності на тиждень (достатньо, щоб спітніти), у вас буде на 28% менше ризику розвитку тромбів. І, якщо ваша маса тіла індекс був менше 25, в порівнянні з тим, хто страждає ожирінням (ІМТ більше 30), ризик буде на 45% нижче”, – розповідає лікарка Мері Кушман з США.

Читайте також:  Психолог назвала ключову причину ревнощів

Кушман закликає людей дізнаватися симптоми ВТЕ. До них відносяться набряк, біль або тяжкість в ногах, червоні смуги або інша зміна кольору шкіри, а також шкіра, яка стає гарячою на дотик.

Симптоми легеневої емболії включають задишку, прискорене дихання, біль у грудях, швидкий серцевий ритм.

Джерело: МедікФорум