Ягода, яку багато збирають влітку на дачі, а потім заморожують на зиму або роблять з неї варення, виявилася дуже корисна для організму.

До такого висновку прийшли фінські вчені, які довели, що цей продукт здатний знижувати рівень цукру в крові. Вони вирахували необхідну денну норму споживання цих ягід.

Дослідники з Університету Східної Фінляндії провели експеримент за участю 4 чоловіків і 22 жінок, у яких немає хронічних захворювань. Добровольці провели ніч без їжі, а протягом дня їм пропонували страви з цукром і чорну смородину.

До і після прийому їжі вчені вимірювали рівень цукру в крові випробовуваних. Наукова робота опублікована в журналі British Journal of Nutrition.

Вчені з’ясували, що після їжі чорна смородина робить благотворний вплив на нормалізацію цукру в крові. Тобто коли людина вживає блюдо з цукром, а після нього з’їдає жменю цих ягід, його рівень цукру істотно не підвищується.

Це відбувається завдяки містяться в смородині антоціанам, рослинним глікозидів, які нормалізує глюкозний відповідь.

Експерти вважають, що необхідна норма цих ягід – 75 г. Така порція дозволить значно знизити ризик виникнення діабету другого типу. Вчені також стверджують, що навіть вживання чорної смородини з цукром не так шкідливо для здоров’я, як цукор без ягід.