Хвилеподібний біль у спині або в області живота може виявитися симптомом раку підшлункової залози, про це повідомили британські експерти-онкологи з Cancer Research UK.

На ранніх етапах розвитку пухлина підшлункової залози практично ніяк себе не проявляє, тому своєчасна діагностика раку цього органу є серйозною проблемою. Найчастіше симптоми раку підшлункової залози плутаються з іншими нездужаннями, пише видання «Суть подій».

Проте, існує мінімум одна ознака, на яку вказують британські експерти – на прояв даного сигналу організму завжди потрібно звертати особливу увагу. Цей симптом – відчуття тупого хвилеподібного болю в спині і животі.

«Біль у спині або в області живота, який може накочуватися хвилями, посилюється в положенні лежачи або після їжі і проходити при нахилах вперед, може вказувати на злоякісний процес. Близько 70% людей, яким діагностують згодом рак підшлункової залози, звертаються до лікаря з-за таких болів», – констатували представники Cancer Research UK.

Читайте також:  Зелений напій, який допоможе спалити жир на животі протягом тижня

Вони уточнюють, що в разі раку біль може починатися в області живота і поширюватися навколо спини, при цьому у деяких пацієнтів він постійно відчувається тільки в області спини.

Іншими симптомами онкологічного процесу, за словами експертів, можуть бути схуднення, жовтизна шкіри і білків очей.