Червоний перець

Вітамін A – назва групи речовин, відомих як ретиноїди. В основному ми отримуємо їх з продуктів харчування. Вагітним жінкам слід приймати цей вітамін у великих кількостях, оскільки він потрібний для росту дитини. Червоний перець – чудове джерело вітаміну А. В половині чашки червоного перцю міститься майже половина добової норми вітаміну А.

Шпинат

Існує два різновиди вітаміну А: преформований, або готовий, вітамін А – він міститься в м’ясі, птиці, риби і молочних продуктах – потрапляє в організм вже готовий до використання.

Другий тип, провітамін А, надходить з певних фруктів і овочів, типу шпинату. Провітаміни самі по собі не є вітамінами, але можуть перетворюватися на вітаміни в організмі.

Яловича печінка

В яловичій печінці міститься багато вітаміну А, який чудово стимулює імунну систему, він підтримує правильну роботу клітин, які захищають наш організм від інфекцій. Цей вітамін також допомагає виробляти антитіла, з допомогою яких наш організм бореться з загрозами, яким вдається пройти через наші захисні бар’єри.

Батат

Батат – відмінне джерело вітаміну А. В одній запеченій бульбі солодкої картоплі міститься понад 500% добової норми вітаміну А!

Морозиво

Що звучить краще: чашка морозива або 20 банок тунця? І там і там міститься однакова кількість вітаміну А (близько 20% денної норми). Все ж таки, потрібно буде з’їсти більше 25 кульок морозива, щоб отримати дозу вітаміну А, що міститься в одному печеному бататі.

Гарбузовий пиріг

Вітамін А підтримує роботу серця, легенів і нирок. Тому на десерт краще з’їсти шматочок гарбузового пирога. У ньому багато бета-каротину, антиоксиданту, який в організмі перетворюється у вітамін А.

Морква

Морква

Вітамін А корисний для здоров’я очей. Люди, які відчувають дефіцит вітаміну А, можуть мати порушення сутінкового зору. Всього в половині чашки сирої моркви міститься достатня добова доза вітаміну А.

Добавки

У продуктах не завжди міститься вітамін А в достатній кількості, що відповідає денній нормі споживання. Тоді можна спробувати вітамінізовані продукти харчування, в яких міститься додаткова доза вітамінів. До таких продуктів відносяться сухі сніданки, приправи, цукор і молоко. Також для отримання необхідної дози вітамінів можна використовувати харчові добавки.