Кава може майже на третину знизити ризик захворіти на рак ендометрія, якщо п’ється в достатній кількості, – це показало дослідження Японського товариства акушерства і гінекології.

Рак ендометрія є поширеною формою раку матки, він характеризується розвитком злоякісної пухлини в слизовій оболонці матки. Точна причина виникнення цього виду раку досі не відома, але, з іншого боку, вчені з’ясували, що жінки можуть зробити, щоб запобігти хворобі.

Фахівці Японського товариства акушерства і гінекології зробили висновок, що ефективним органічним способом профілактики раку ендометрія є вживання кави.

«У жінок, які п’ють найбільше кави, ризик розвитку раку ендометрію на 29% нижче, ніж у тих, хто п’є його мало, рідко або не п’є зовсім», – таке їх резюме.

Попередньо японськими медиками були проаналізовані 24 дослідження, які вивчали ефекти, пов’язані з вживання кави. В цілому вони містили дані про понад 699 000 чоловік.

Вчені не назвали конкретну кількість чашок кави, яку слід випивати жінкам. Але вважається, що вживання напою не повинно значно перевищувати 400 мг в день – це приблизно чотири чашки кави.

Протираковий ефект кави дослідники пояснюють дією його хімічних компонентів, включаючи катехіни, кофеїн, ферулову і кумарову кислоти. Всі вони є фенольними сполуками, які мають виражену антиоксидантну і протизапальну властивості.

Джерело: The Sun