За словами фахівців, дефіцит будь-якого вітаміну в кінцевому підсумку викликає у людини негативні симптоми, і деякі з них можуть бути драматичнішими і важкішими.

Коли обговорюється дефіцит вітамінів, який може виникати в організмі взимку, часто мається на увазі нестача вітаміну D. Однак, хоча і рідко, у людини також може виникнути дефіцит вітаміну С. Цей вітамін міститься в апельсинах, перці, полуниці, чорній смородині, броколі, картоплі та інших продуктів. Захворюванням, яке може виникнути внаслідок дефіциту вітаміну, є цинга – століття тому вона була звичайним явищем серед моряків. У 18 столітті дослідник Джеймс Лінд виявив у результаті випробувань, що цитрусові, такі як апельсини та лимони, можна використовувати для лікування цього захворювання.

Читайте також:  4 прості правила, які допоможуть дожити до 100 років

«Цинга – це стан, який розвивається у людини, коли вона не може отримувати достатньої кількості вітаміну С разом із їжею. До винаходу холодильника від цинги страждали люди, для яких були недоступні свіжі фрукти та овочі», – пояснюють медики.

2022 року люди все ще страждають від цинги, констатують дослідники. Пацієнти, які страждають на цингу, можуть відчувати ряд симптомів.

  • Втома.
  • Кровоточивість ясен.
  • Повільно рани, що гояться.
  • Задишка.
  • Потенційно фатальні проблеми із серцем.

За даними Національної служби охорони здоров’я (NHS), дорослим людям віком від 19 до 64 років необхідно 40 мг вітаміну С щодня. Поповнювати його за допомогою їжі неважко, але важливо уникати передозування цим вітаміном. Симптоми надлишку вітаміну С в організмі включають біль у животі, діарею, метеоризм.

Читайте також:  «Ведуть до ожиріння та діабету»: лікар назвав шкідливі вранці каші