Світлана Панченко, дієтолог і тренер, розповіла, які негативні наслідки чекають людину, яка регулярно недосипає. Про це повідомляє РИА “Новости”.

Перш за все, за словами експерта, від частої нестачі сну відбуваються порушення в процесі вироблення важливих гормонів. Наслідком цього стають збої в роботі імунної системи, а також «збивається» регулювання апетиту.

“Порушення циркадних ритмів (режимів сну і неспання) безпосередньо пов’язане з порушеннями вироблення і регуляції ряду важливих гормонів. Якщо ви лягаєте після одинадцятої вечора або спите занадто мало, то порушується регуляція кортизолу (гормону стресу), порушується секреція мелатоніну (гормону сну), секреція гормону росту, гормонів, що регулюють апетит: лептину (гормону насичення), греліну (гормону голоду). Баланс цих гормонів вносить величезний внесок у ваше здоров’я і імунітет”, — попередила фахівчиня.

Читайте також:  Дієтологиня розповіла про легкий ранковий ритуал, який допоможе вам схуднути

Дієтолог пояснила, що перебої з “гормонами апетиту” призводять до того, що у людини підвищується тяга до солодощів, а також шкідливої їжі. Саме тому достатня кількість сну є ключовим моментом в питанні підтримки здорової маси тіла.

Крім того, вона позначила, що такі порушення режиму сну чреваті набряком, різкими змінами настрою, так людина стає більш дратівливим.

Експерт порадила лягати спати не пізніше 22:30. А щоб стимулювати вироблення мелатоніну необхідно приховати будь-які джерела світла, і домогтися максимально можливого рівня темряви в кімнаті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News