Симптоми дефіциту вітаміну B12 сильно погіршуються з часом, що викликає значні зміни в роботі організму. Оскільки поживна речовина необхідна для вироблення здорових кров’яних тілець – еритроцитів, наслідки можуть виявитися незворотними.

Деформовані еритроцити призводять до того, що органи починають недоотримувати необхідну кількість кисню. На початку дефіцит B12 проявляється як анемія, тому слід звернути увагу на колір шкіри. Фахівці Національної служби охорони Здоров’я Великобританії відзначили, що в цьому випадку вона стає неприродно блідою.

Інший типовий симптом – тинітус. При цьому стані людина починає чути звуки, яких насправді немає. Це може бути гудіння, свист або дзвін. Деякі чують шипіння і музику.

Читайте також:  Нутриціолог назвала 5 найшкідливіших каш на сніданок

“Ви можете чути ці звуки в одному або обох вухах відразу. Вони можуть з’являтися і зникати, або можуть бути присутніми весь час”, – додали експерти.

Крім того, на дефіцит вітаміну вкаже хворобливий і червоний язик – глосит. Ще одна ознака-виразки в роті. Вони з’являються на внутрішній стороні рота, особливо на щоках, губах або навіть мовою. Недолік B12 також може вплинути на очі, викликаючи “порушення зору”.

За словами лікарів, багато симптомів можна усунути досить швидко за допомогою добавок B12. В першу чергу в якості терапії рекомендуються ін’єкції вітаміну протягом максимум двох тижнів. Однак, медики попереджають, що чим довше стан залишається без лікування, тим складніше буде його позбутися.

Читайте також:  Бідним людям частіше загрожує рецидив раку