Ретельно стежити за здоров’ям зубів і ясен – загальносвітовий тренд. Однак деякі захворювання так підступні, що і професійний стоматолог може випустити його з уваги. Сьогодні поговоримо якраз про них, адже попереджений, значить, озброєний.

Прикореневий карієс

Карієс, звичайно, – всім знайома хвороба. Зазвичай ми йдемо до стоматолога, коли побачимо на зубі чорну крапку. Але з пришийковим, або прикореневим карієсом так не вийде. Справа в тому, що на початковій стадії захворювання ми не побачимо ніяких слідів на зубах. Це пов’язано з тим, що карієс розвивається у шийки зуба. Виявляється він лише сильним болем і підвищенням чутливості зубів.

Спочатку такий вид карієсу являє собою невеликий плямочка під яснами. Але вже через кілька тижнів зуб може почати руйнуватися. Тому дуже часто карієс переходить в пульпіт.

Читайте також:  Названий овоч довголіття

Причина появи прикореневого карієсу така ж, як і у звичайного, – недостатня гігієна зубів. Щоб не упустити цю підступну хворобу, необхідно ходити до стоматолога не менше двох разів на рік і робити професійну гігієну порожнини рота.

Пародонтоз і пародонтит

Не плутайте ці захворювання!

Пародонтоз зустрічається в основному у літніх людей. І в цілому цю хворобу не можна назвати поширеною. Причини її появи до кінця не з’ясовані, проте медики виділяють ряд факторів ризику – спадковість, зниження імунітету, гормональні захворювання, протезування зубів, щелепно-лицьові травми, неправильні прикус і лікування.

Пародонтит, навпаки, одне з найпоширеніших захворювань в світі. Виною всьому недостатня гігієна, а особливо – погане очищення міжзубних просторів. Так, бактерії накопичуються і поступово руйнують тканини, що утримують зуби.

Читайте також:  Невролог назвала необхідні для мозку продукти в старості

Чому ж пародонтит так складно помітити? На перші симптоми ви, швидше за все, не звернете увагу. До них відносяться почервоніння ясен і легкий дискомфорт. Однак пізніше це може привести до кровоточивості ясен і розхитування зубів.

Запобігти розвитку хвороби можна, якщо робити гігієнічну чистку у стоматологів 2 рази на рік.

Новоутворення в порожнині рота

Гранульоми і кісти довгий час можуть не видавати себе. Навіть стоматолог помітить їх, якщо зробить знімок щелепи. Давайте розберемося, чим відрізняються ці новоутворення.

Гранульома-порожнина на корені зуба, яка заповнена відмерлими клітинами. Як правило, вона з’являється через невилікуваного апікального періодонтиту. Середній розмір гранульоми 4-8 міліметрів.

Кіста – також порожнину, але наповнена рідиною або гноєм. Вона утворюється через травми, попадання інфекції в ясна або в якості ускладнення прорізування зуба.

Читайте також:  Вчені винайшли новий спосіб відновлення суглобових хрящів

Якщо вчасно не помітити гранульоми або кісту, наслідки можуть бути дуже небезпечними. Наприклад, при зниженні імунітету може розвинутися флюс, гнійний гайморит. Крім того, новоутворення можуть тиснути на зуби або кістки.

Гіперплазія емалі

Її також називають перлинами або краплями. Це своєрідні нарости емалі, які утворюються при неправильному формуванні зубної тканини. За словами стоматологів, ці перлини краще видаляти, так як вони сприяють появі карієсу і пульпіту.

Також якщо у вас є гіперплазія, то може бути і схильність до пародонтозу.

Всі ці захворювання складно виявити, але не неможливо. Для того, щоб не турбуватися про здоров’я своєї ротової порожнини, необхідно періодично відвідувати стоматолога, робити професійну чистку і самостійно стежити за здоров’ям і очищенням зубів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News