Також відомий як “сонячний”, вітамін D виконує різні функції в організмі – від підтримки здоров’я кісток до допомоги у створенні нових волосяних фолікулів. При нестачі цієї речовини починають розвиватись різні симптоми, які часто плутають з іншими станами. Однією з найнезвичайніших ознак вважається випадання волосся.

Фахівці медичного порталу Livi також називають цей симптом один з найпідступніших. Медики відзначають, що далеко не кожен лікар запідозрить низький рівень вітаміну D в організмі пацієнта, який скаржиться на цей стан.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Dermatology Online Journal, вітамін D стимулює роботу волосяних фолікулів. Якщо вітаміну недостатньо, зростання нового волосся може бути порушене.

Читайте також:  Те, як часто ви ходите в туалет, говорить про ризик інсульту у майбутньому

За даними Британського журналу дерматології (British Journal of Dermatology), дефіцит вітаміну також пов’язаний з алопецією. Наприклад, дослідження, опубліковане в журналі Skin Pharmacology and Physiology, показало, що жінки, які страждали на алопецію або інші види випадання волосся, мали низький рівень вітаміну D.

Однак це не єдина ознака дефіциту вітаміну D. Інші симптоми включають:

  • часті хвороби та інфекції;
  • постійне почуття втоми;
  • біль в м’язах;
  • біль у кістках та/або попереку;
  • депресію чи поганий настрій;
  • рани, що повільно гояться, і травми.

Вітамін D – жиророзчинна речовина, що виробляється в організмі під впливом сонячних променів, а також міститься у деяких продуктах. Останнє дослідження вчених із Університету Суррея та Університету Брайтона (Великобританія) показало суттєві відмінності між двома його формами – D2 та D3.

Читайте також:  Вчені вигадали, як перемогти алергію на кішок