Існує три науково обґрунтовані способи управління стресом. Вони є елементами усвідомленої когнітивно-поведінкової терапії і є структурою з трьох закликів – “думай, дій, будь”. Психолог, доктор філософії Сет Дж. Гілліхан дає практичні поради, як справлятися із сильним стресом.

Думайте по-іншому

Почніть досліджувати свої думки. Зверніть увагу, коли ваші думки спричиняють стрес. “Я маю зробити це сьогодні”, “Я маю встигнути”, “Мені залишилося на роботу всього п’ять годин”… Все це – фрази, які посилюють хвилювання і тривогу. Ви “маємо” закінчити проект сьогодні чи це довільний крайній термін? Можливо те, над чим ви працюєте, займає рівно стільки часу, скільки потрібно. Подивіться, як це – позбутися стереотипів мислення, що викликають страхи, передає слова фахівця Psychology today.

Дійте інакше

Цілеспрямовано робіть кожен день те, що приносить вам задоволення. Заплануйте приємні заняття у своєму календарі і бережіть цей час, начебто воно було призначене для роботи. Шукайте можливості відмовитися від дій, у яких немає необхідності і які виснажують вас розумово, фізично чи емоційно, наголошує психолог Гілліхан.

Будьте тут і зараз

Здебільшого сильний стрес виникає через те, що наша увага зосереджена не тут і зараз, а на майбутньому, про яке турбуємося, або на минулому, яке продовжуємо переживати. Концентруйтеся на поточному моменті та проживайте його. А на роздуми про речі, які були чи будуть, відведіть якийсь особливий час доби. Там їх і лишіть.