В тій чи іншій мірі нестачею заліза страждають до 80% жителів планети. Можливо, вона є і у вас.

Залізо – один з найважливіших мінералів, необхідних для нормального функціонування нашого організму. Його головна функція-доставка кисню до органів нашого тіла. Але, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80% жителів Землі відчувають дефіцит заліза-в тій чи іншій мірі. У вас може не бути анемії-стану, при якому кількість червоних кров’яних тілець падає до критичного рівня — але ви все одно можете не отримувати достатньо заліза і навіть не знати про це. Ось кілька симптомів, які можуть говорити про його ймовірний дефіцит.

Читайте також:  Лікар назвав список овочів та фруктів, які не рекомендується вживати після 50

Вас тягне на “дивне”

Бруд, глина, крохмаль, картон і навіть деякі чистячі засоби — всі ці предмети можуть раптово здатися дуже привабливими для людей, які відчувають нестачу заліза. Правда, відстежити це дуже складно: зазвичай такі пристрасті з’являються у вагітних жінок або маленьких дітей і оточуючі не звертають уваги на дивні харчові звички. Втім, іноді пристрасть до неїстівних або умовно їстівних предметів можуть демонструвати і літні люди — і варто бути особливо уважним до їх здоров’я, якщо відбувається щось подібне.

Ламкість і зміна форми нігтів

Ламкість нігтів – свідчення дефіциту не тільки кальцію, але і заліза. І ще одна специфічна ознака – зміна форми нігтьової пластини, коли утворюється поглиблення в центрі, а сам ніготь нагадує ложку. Якщо ви помітили щось подібне, вам варто звернутися до лікаря і перевірити рівень заліза в крові.

Читайте також:  Названо корисні продукти, які здатні викликати печію

Сухі і потріскані губи

Суха і потріскана шкіра губ може з’явитися через занадто сухого повітря в приміщенні або на вулиці, а також тривалого впливу сонця. Але якщо у вас з’являються тріщини в куточках губ, які заважають говорити або сміятися, справа може бути в нестачі заліза.

Синдром неспокійних ніг

Лікарі до кінця не впевнені, що саме призводить до появи синдрому неспокійних ніг — стану, при якому в нижніх кінцівках постійно відчувається печіння, поколювання або судоми. Але дослідження 2013 року підтвердило, що у людей з дефіцитом заліза цей синдром проявляється в 9 разів частіше.

Читайте також:  Які продукти додати до меню, щоб підвищити рівень заліза?

Опухлий язик

Так званий атрофічний глосит – стан, при якому язик опухає і стає болючим. Язик розпухає до такої міри, що з поверхні зникають невеликі сосочки і він стає абсолютно гладким. Інші симптоми, які супроводжують цей стан – сухість у роті, печіння, утруднене ковтання.

Тяга до льоду

Це один з найпоширеніших симптомів важкого дефіциту заліза — майже неконтрольоване бажання смоктати шматки льоду — експерти вважають, тому, що лід допомагає заспокоювати розпухлий язик.