Правильне харчування може усунути ризик передчасної смерті. У цьому випадку головними для людини повинні стати вегетаріанські страви.

Як написало видання Express, дослідники з Університету Лома-Лінда, Америка, з’ясували, що певний тип дієти може продовжити життя чоловіка майже на десятиліття, а жінці таке харчування може додати додаткові шість років життя. При цьому, вони не повинні зловживати алкоголем і відмовитись від паління.

Вивчення впливу дієти на тривалість життя тривало 14 років. За цей час було проаналізовано харчування та спосіб життя 34 тисяч осіб. За результатами спостереження експерти зробили низку висновків. Насамперед вони рекомендували вживати меншу кількість червоного м’яса, оскільки це може спровокувати рак товстого кишківника. Сюда вони зарахували: яловичину, ягнятину, свинину, козлятину. Також порадили обмежити вживання ковбаси, бекону, паштетів. Але водночас спеціалісти порадили звернути увагу на вегетаріанський стіл.

Читайте також:  Онкологія: 4 типи болю можуть сигналізувати про пухлину в кишечнику

“Зернобобові, яйця, тофу, овочі, фрукти особливо важливі для людей, які не їдять м’ясо, рибу чи молочні продукти”, – заявили спеціалісти.

Учені підмітили, що, на противагу поширеній думці, стіл вегетаріанців не є бідним. Вони можуть отримати необхідні вітаміни та мінерали з рослинних продуктів та молока.

“На противагу суспільній думці, більшість вегетаріанців зазвичай мають у своєму раціоні достатню кількість білка та кальцію (містяться в молочних продуктах)”, – сказали експерти.

Як джерело заліза вони рекомендують їсти: бобові, сухофрукти, темно-зелені овочі, такі як крес-салат, броколі та весняну зелень, хліб із цільнозернового борошна, збагачені злаки (з додаванням заліза). Корисними молочними продуктами вони назвали: кисломолочні продукти, сир. Щодо жирних кислот омега-3, спеціалісти порадили шукати їх у лляній, рапсовій, соєвій оліях, горіхах.

Читайте також:  Випадання волосся: трихолог рекомендує "суперпродукти" для прискорення росту волосся

“Також у погоні за довголіттям не варто забувати та про активний спосіб життя та варто відмовлятися від шкідливих звичок”, – додали експерти.