Деменція може здатися неминучою частиною процесу старіння, але це помилка. Хоча вік є основним фактором ризику, він не є причиною деменції. Насправді існує безліч факторів ризику, які можна змінити, і вони нічого не варті.

Фактично, “деякі навіть заощадять вам гроші”, – зазначила Френ Ванделлі, керівник відділу деменції в Bupa Care Homes.

Відмова від куріння

За словами пані Ванделлі, відмова від куріння-це безкоштовне втручання, яке допомагає мозку протистояти занепаду.

Уникайте нездорової їжі

Намагайтеся уникати оброблених або жирних продуктів, в тому числі ковбас і гамбургерів, готових страв, тортів і печива, порадила пані Ванделлі.

“Вони можуть підвищити рівень холестерину, що згубно позначається на кровоносних судинах”, – попередила вона.

Остерігайтеся солі. Рекомендується з’їдати менше 6 г в день.

Продовжуй рухатися

Збереження активності і участь в хобі допомагає підтримувати фізичну силу і спритність. Це також може допомогти контролювати нашу вагу і кров’яний тиск.

“Вам не потрібно дороге абонемент в тренажерний зал. Замість цього потрібно знайти заняття, які вам підходять-будь то біг підтюпцем або швидка прогулянка, стрибки на велосипеді або домашня тренування”.

Тримайте свій мозок в русі

“Коли справа доходить до збереження здорового духу, дуже важливо «використовувати мозок або втратити» – тому підтримуйте активний мозок, щоб знизити ризик розвитку недоумства».

Хоча зарахування на формальний курс може бути корисним, безкоштовні варіанти, такі як програми для вивчення мови або отримання книги з місцевої бібліотеки, також можуть допомогти.

Скоротіть споживання алкоголю

Якщо ви багато п’єте, скорочення може знизити ризик зниження когнітивних функцій.

«Це пов’язано з тим, що надмірне вживання алкоголю протягом тривалого періоду часу може викликати пошкодження мозку і підвищити ризик розвитку деменції», – пояснює пані Ванделлі.