Давно відомо, що допологовий період сильно впливає на характер майбутньої дитини. Особливим фактором є емоційний фон породіллі. Як показали останні наукові дослідження — негативні емоції мами під час вагітності, надалі породжують у дитини нервозність, занепокоєння, і роблять виховання чада, заняттям досить проблематичним.

Лікарі розповіли, що більшість майбутніх матерів, відчувають різкі перепади настрою, радість може змінитися гнівом, спокій сумом. Такі перепади, обумовлені гормональними сплесками. Не варто нехтувати емоційним фоном майбутньої мами — настрій надає безпосередній вплив на фізичне самопочуття.

Під час вагітності, захистите себе від стресу, конфліктних ситуацій. Займайтеся справами, які приносять позитивні емоції.

Спробуйте послухати легку, заспокійливу музику. Це не тільки допоможе підтримувати душевну рівновагу, але і дозволить дитині, яка знаходиться в утробі, встановити контакт із зовнішнім світом. Так само, спокійна музика, допоможе вам при заняттях релаксацією. Виберіть час для релаксації і спробуйте відчути прохолоду — яка напружує і підтримує м’язи в тонусі. Потім відчуєте тепло в організмі, тонус почне знижуватися, настане розслаблення, емоційний фон заспокоїться. Коли ви навчитеся релаксації, можна буде легко справлятися з нервово-м’язовим перенапруженням.

Наведемо метод релаксації, який допоможе розслабитися за короткий час (10-15 хвилин) практично в будь-якому місці.

Сядьте або ляжте зручніше. Закрийте очі. Постарайтеся максимально розслабити організм. Спочатку м’язи обличчя, шиї, потім одна рука ( тут є невеликий нюанс — починайте з робочої руки, якщо ви правша, то з правої, якщо лівша, то з лівої), потім інша, по черзі ноги, м’язи тулуба.

Уявіть себе у комфортній обстановці, наприклад ви у човні на морі. Над головою блакитне небо, теплі промені сонця пестять ваше тіло, човен злегка похитує, ви розслаблені і спокійні.

Побудьте в такому стані деякий час, потім «підбадьорте» себе приємною думкою, потягніться і відкрийте очі.

Джерело: МедікФорум