Всім відома користь кави, у тому числі для мозку, якщо вона використовується у помірних кількостях. Однак у багатьох цей гарячий напій викликає проблеми зі сном та почастішання серцебиття. Какао є більш сприятливою альтернативною кави, оскільки воно не заважає засипанню і теж має низку корисних властивостей, розповів лікар-дієтолог доктор медичних наук Михайло Гінзбург.

За словами фахівця, какао містить речовину теобромін. Воно розширює судини головного мозку та покращує кровообіг, завдяки чому мозок починає краще працювати. Більше того, при регулярному вживанні теобромін захищає від вікових нейродегенеративних змін, що призводять до деменції.

Михайло Гінзбург порадив пити какао тим, хто стежить за фігурою або хоче позбутися зайвих кілограмів. Як пояснив медик, цей гарячий напій знижує апетит та допомагає схуднути. “Чашечка какао ввечері допоможе зменшити порцію вечері або, можливо, навіть зовсім прибрати вечерю”, – пояснив лікар.

Крім того, в какао містяться вітаміни групи B та велика кількість магнію. При цьому вони сприяють засвоєнню один одного. Вітаміни групи B потрібні у тому числі для здоров’я клітин головного мозку та центральної нервової системи. Магній, своєю чергою, сприяє “розслабленню цих клітин”. Тому після какао людина стає більш спокійною і врівноваженою, заявив Михайло Гінзбург.

Какао-боби, шоколад і какао-напій багаті на поліфеноли та антиоксиданти. За словами дієтолога, регулярне вживання деяких поліфенолів, що містяться в цих продуктах, уповільнює процеси старіння. Те саме стосується і антиоксидантів, які надходять до організму людини з продуктами харчування. Таким чином, лікар зробив висновок, що регулярне вживання какао сприяє збільшенню тривалості життя та збільшенню здорового періоду життя.