Є в світі прихильники денного сну – 20 хвилин в обід допомагають їм підбадьоритися, стати ефективніше, поліпшити мозкову діяльність. Принаймні так вони вважають. Чи насправді денний сон такий корисний? Як правильно відпочивати вдень після обіду? Або як впоратися з чарівним чарівністю сну, накочує після прийому їжі?

Користь денного сну

Користь денного сну обговорюють із завидною регулярністю. Він не є заміною повноцінного нічного відпочинку, але теж може бути необхідний для відновлення сил і нормального функціонування організму. Завдяки цьому можна посилити працездатність, поліпшити роботу гормональної системи, знизити емоційний і інформаційний перевантаження.

Одне дослідження японських вчених показало, що ті, хто спали 15 хвилин після обіду, були більш уважними, ніж ті, хто уникав денного сну. А ще відомо, що спати вдень корисно для зниження ризику серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Швидкі вуглеводи не роблять нас повними

Одним з затятих прихильників поспати вдень був Вінстон Черчілль. Він говорив, що для цього потрібно всього лише роздягнутися і лягти спати.

“Не думайте, що ви встигнете менше, якщо поспите вдень. Так вважають тільки люди без уяви. Ви зможете зробити більше. Ви отримаєте два дні в одному – або хоча б півтора”, – говорив британський політик.

Скільки потрібно спати в денний час

Тривалість денного сну відіграє велику роль в ефекті, який він надає. Альфред Лі Луміс описував ще в першій третині минулого століття стадії:

  • Стадії 1 і 2-легкий сон;
  • Стадія 3-глибокий;
  • REM-сон-швидка фаза.
Читайте також:  Названо простий спосіб зробити ранок приємнішим

Пам’ятайте, що тривалість денного сну не повинна бути більше 20 хвилин, до третьої стадії. Інакше, можна зіткнутися з головними болями, сонливістю, втомою. Короткий сон після обіду іноді ефективніше, ніж поспати на 20 хвилин довше вночі.

Як позбутися від денної сонливості

Денна сонливість-поширене явище. Позбутися від неї можна нехитрими способами. Наприклад, найвідомішим способом є кофеїн-напої з його вмістом допоможуть підбадьоритися і не заснути посеред робочого дня.

Також ефективно впливає яскраве денне світло, він Пробуджує Дію особливого гормону, відповідального за пробудження. Обід повинен бути легким, щоб відчуття тяжкості не тиснуло на вас. Чим важче обід, тим більше людині хочеться спати. Тому не потрібно переїдати.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News