Печінка вважається незамінним органом детоксикації. Набагато менше людей знають як важлива підшлункова залоза. Часто ми недооцінюємо захворювання підшлункової залози, які можуть виявитися смертельними. Ці 6 простих правил допоможуть захистити життєво важливий орган.

Підшлункова залоза працює цілодобово і виконує цінні функції. Вона формує:

1. До трьох літрів травного секрету з численними ферментами, що розщеплюють їжу.
2. Бікарбонат, для нейтралізації соляної кислоти, яка додається до їжі в шлунку, коли вона проходить через органи травлення.
3. Гормони інсулін і глюкагон для метаболізму цукру.

Шість простих правил для запобігання панкреатиту і раку підшлункової залози

Ви можете впливати або повністю виключити ці фактори ризику:

  • Щоб запобігти діабету, важливо їсти їжу з високим вмістом клітковини, зменшити цукру і жири.
  • Уникайте набору зайвої ваги.
  • Фізична активність. Включіть вправи в повсякденне життя, займайтеся мінімум два рази на тиждень.
  • Підшлункова залоза особливо виграє від утримання від алкоголю. Намагайтеся хоча б обмежити його споживання, уникати надмірного вживання алкоголю за 1 раз – це схоже на нокаутуючий удар по підшлунковій залозі.
  • Киньте палити (і не починайте).
  • Якщо є камені в жовчному міхурі, перевірте стан за допомогою ультразвуку (УЗД). Якщо жовчний камінь прослизає, жовчний проток може випасти.

“Оскільки жовчний проток і проток підшлункової залози відкриваються в дванадцятипалій кишці, це також може привести до поганого функціонування підшлункової залози, що, в свою чергу, призводить до панкреатиту”, – пояснює Хана Алгюль, директор онкологічного центру в клініці Рехтс-дер-Ізар в Мюнхені (Німеччина).