Дерматолог Деніел Гласс з клініки в Лондоні розповів, в яких випадках веснянки можуть сигналізувати про смертельне захворювання. За словами експерта, доводи якого призвело видання Express, насторожити повинна повільно зростаюча пляма.

Експерт відзначає, що багато людей називають будь-які невеликі темні плями на обличчі і тілі веснянками, але вони найчастіше зустрічається на молодій шкірі з дитинства, представляючи собою невелику бліду і темно-коричневу плоску область. Викликані перевиробництвом меланінового пігменту, що є прямою відповіддю на вплив ультрафіолету.

Це зустрічається у людей з варіантом певного гена MC1R. Механізм розвитку сонячних лентіго залишається неясним, але вони можуть бути пов’язані або з періодичним, або з хронічним впливом сонця. Ця пігментація шкірних покривів полягає в появі плоских плям коричневого кольору, які можуть бути дуже великими часто з неправильною облямівкою.

«І сонячні лентигіни, і веснянки нешкідливі, але дуже важливо, щоб їх оглянув професійний дерматолог, якщо ви турбуєтеся», – попереджає доктор Гласс.

Небезпека являє собою лентіго-меланома. Цей тип раку шкіри являє собою плоске, коричневе або чорне пошкодження неправильної форми (може супроводжуватися кількома відтінками), яке росте дуже повільно, часто протягом багатьох місяців або років. Це відбувається на ділянках шкіри, схильних до впливу сонця, таких як обличчя, шия і передпліччя. Утворення не має чітко окреслених меж.

Деніел Гласс радить уникати тривалого впливу сонячних променів, щоб уникнути розвитку онкологічного захворювання. Користуватися сонцезахисними кремами із захистом UVB високого фактора (50).