ГоловнаНовини Здоров'яДешеві аналоги дорогих таблеток: чи варто їм довіряти?

Дешеві аналоги дорогих таблеток: чи варто їм довіряти?

Фахівець розповіла, як створюються більш бюджетні аналоги ліків, наскільки вони ефективні?

Таблетки

Дженерик – це препарат, який за складом і дії схожий на інший, більш популярний і дорогий препарат. Багато людей не розуміють, чи можна їм довіряти?

Фармацевт Ганна Воронова пояснює, що оригінали завжди коштують набагато дорожче, тому що компанія, яка випускає препарати, намагається компенсувати у великому обсязі витрати на виробництво. Однак, дорого – не означає Добре. Дженерики коштують дешевше через те, що в їх створенні використовується ті ж діючі речовини, що і в оригінальних препаратах.

Є переконання, що дженерики не здатні забезпечити швидкий і легкий шлях до одужання. Але це помилка! У деяких випадках якісний аналог навіть краще допомагає пацієнтові, ніж дорогі таблетки.

Читайте також:  Кращі продукти харчування при анемії

Щоб не нашкодити здоров’ю завжди консультуйтеся з лікарем. Просіть пояснити, чому саме цей препарат він виписує, чи є у нього дешеві аналоги, які мають ту ж ефективність. У більшості випадків заміна знайдеться, а значить, рахунок в аптеці буде скромнішим. Але все ж є деякі препарати, які не можна замінити.

Фахівці відзначають, що від самих бюджетних із дженериків частіше виникають неприємні побічні ефекти, так як виробник може додавати в них дешеві компоненти і якісь свої напрацювання.

– Не вибирайте найдешевший аналог навіть у порівнянні з іншими недорогими дженериками. Це може говорити про те, що виробник гарненько заощадив на компонентах, – пояснює Ганна Воронова.

Читайте також:  Вчені назвали продукт для продовження молодості жінок

У будь-якому випадку, людина купує найдешевші аналоги препаратів на свій страх і ризик. Якщо без цього не обійтися, то обов’язково повідомте свого лікаря, що п’єте дешевий аналог прописаного вам засобу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News