Однією з причин підвищеної чутливості до холоду, що змушує людину мерзнути навіть в теплі, є порушення в роботі щитовидної залози, попередив лікар терапевт Філіп Кузьменко.

Кузьменко назвав причини підвищеної чутливості до холоду в інтерв’ю, окремо виділивши дисфункцію щитовидної залози. Зниження виробництва гормонів щитовидки – гіпотиреоз – може впливати на те, що людина погано переносить не тільки низькі температури, але і цілком нормальні. Наприклад, може мерзнути в опалювальному приміщенні.

У той же час, зауважив терапевт, підвищена мерзлякуватість не є головним симптомом даного порушення.

“Якщо ми говоримо про гіпофункції щитовидної залози, то там велика кількість симптомів, головним з яких є жахлива млявість і сонливість”, – сказав Кузьменко.

Читайте також:  Кава без кофеїну: перераховані переваги і недоліки напою

За словами фахівця, наявність даних ознак є приводом для звернення до лікаря і обстеження. Кузьменко пояснив, що виявити наявні збої в роботі щитовидної залози можна за допомогою відповідного тесту.

Терапевт зазначив, що причиною підвищеної чутливості до холоду далеко не завжди є якась патологія.

“Це не хвороба, це особливість організму. Якщо людина мерзне, значить, у нього організм влаштований таким чином, що холодні температури він переносить гірше”, – констатував медик.

Терапевт підкреслив, що в цьому випадку неможливо назвати ні препарати ні медичні процедури, які б дозволили вирішити проблему. Допомогти може тільки утеплення, вживання гарячої їжі, напоїв.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News