Дешеві крупи з ячменю – ячна і перлова – названі фінськими дослідниками особливо ефективними в справі захисту від діабету і хвороб серця. Їх вживання нормалізує інсулін і глюкозу в крові, констатують фахівці.

Співробітники Технічного дослідницького центру МТТ зробили заяву про те, що їжа, приготовлена з цільнозернових круп, знижує ризик розвитку діабету другого ступеня, хвороби серця і судин, а також ожиріння не гірше багатьох препаратів.

«Для активного обміну речовин необхідний гормон GLP-1. Його виробленню сприяють не тільки ліки, але і звичайні каші, перш за все, ячна і перлова», – повідомили фінські фахівці.

Вчені не в перший раз вказують на здатність ячменю стабілізувати рівні інсуліну і цукру в крові. Раніше дослідники Університету Лунда (Швеція) також заявляли, що ячмінні продукти допомагають зменшити ризик розвитку таких захворювань, як ожиріння, діабет другого типу та серцево-судинні розлади. Вченими було виявлено, що ячмінь допомагає регулювати глікемічний індекс через механізм за участю процесу бродіння мікроорганізмів у кишечнику. Це відбувається завдяки тому, що ячмінь багатий вуглеводами, дієтичним волокном і стійким крохмалем. Спостереження показали, що додавання в їжу ячменю значно покращує чутливість клітин до інсуліну при вже наявному діабеті.

Ще одна особливість ячменю: він найбільше з всіх круп містить фосфору – мікроелемента, який необхідний для нормального обміну речовин, засвоєння кальцію і регулювання мозкової діяльності.

Джерело: МедікФорум