Печінка – дуже важливий орган людського організму. В принципі, печінку можна назвати невибагливою, вона здатна витримати великі навантаження і швидко відновити свої клітини. Але ми щодня піддаємо цей важливий орган таким випробуванням, що йому все ж потрібна допомога.

Розторопша

Чортополох (розторопша) покращує стан печінки при цирозі або отруєннях, клінічно доведено вже давно. Але останнє дослідження американських учених підтвердило, що ця рослина здатна захищати печінку ще й від негативного впливу хіміотерапії, яка часто викликає запальні процеси в печінці. У таких випадках лікарям доводиться знижувати дози ліків. А будяк (розторопша плямиста) запобігає запаленню, дозволяючи пацієнтам проходити лікування в повному обсязі. Американські доктора в ході досліджень контролювали курс лікування хворих на гострий лейкобластний лімфоз, що проходили хіміотерапію і брали чортополох. Тільки в декількох випадках пацієнти потребували у зниженні доз ліків.

Чорний шоколад

Регулярне вживання чорного шоколаду, зрозуміло в розумних кількостях, сприяє зменшенню пошкоджень кровоносних судин у страждаючих цирозом і зниженню тиску в печінці.

Важливо відзначити, що при цирозі печінки з-за того, що орган постійно піддається окислювальному стресу на фоні зниженого антиоксидантного захисту, на печінці утворюються рубці. Після прийняття їжі через збільшення припливу крові в черевній вені підвищується артеріальний тиск. Воно може викликати розрив кровоносних судин. Чорний шоколад ж – багате джерело антиоксидантів, які зменшують тиск крові в печінці. Також корисна солодкість робить позитивний вплив на роботу всього організму в цілому.
 
Вагітність
 
Ізраїльські вчені спільно з канадськими фахівцями дійшли висновку, що вагітність значно змінює роботу печінки у жінки. Яким чином? Дослідження показали, що під час вагітності відбувається відновлення клітин печінки жінки. Подібне відкриття було зроблено вперше і чимало здивувало фахівців. Експерименти на лабораторних мишах показали, що після видалення частини печінки її регенерація в період вагітності відбувається набагато швидше. Під час виношування плоду практично повністю зникає перша фаза відновлення клітин печінки, а замість цього починається активний ріст вже існуючих клітин. Після пологів утворені під час вагітності нові клітини печінки продовжують ділитися і зростати.

Риба

Люди, що з’їдають в день порцію риби, багатої ненасиченими жирними кислотами, наприклад, сайри або ставриди, менше схильні до ризику захворювання раком печінки. Ненасичені жирні кислоти містяться в такій рибі як сайра, ставрида, а також у лососевих – кете, сьомзі, лососеві. Дослідження показали, що ненасичені жирні кислоти пригнічують запальні процеси в печінці.

Оливкова олія

Дослідники з Тунісу та Саудівської Аравії встановили, що вживання оливкової олії здатне захистити здоров’я печінки. Експерименти на лабораторних тваринах показали, що регулярне вживання оливкової олії попереджає пошкодження печінки, що викликаються токсинами і окислювальними процесами в організмі. На думку фахівців, оливкова олія є найефективнішим способом контролю окисного процесу в печінці. Клітини цього внутрішнього органу стають стійкими перед впливом вільних радикалів. Це дозволяє запобігти старінню тканин і розвитку ракових захворювань.

Фізичні навантаження відразу після їжі

У Єльській школі медицини встановили, що досить сильні навантаження на організм відразу після їжі, наприклад біг протягом 45 хвилин, змушують м’язи переробляти вуглеводні в енергію, тобто дозволяють інсуліну переробити отримані вуглеводні з утворенням більш простих речовин і виділенням енергії, яка і витрачається на біг.

В ході проведених експериментів було встановлено, що при другому типі діабету фізичні навантаження після їжі, багатої вуглеводами, збільшують засвоєння вуглеводів і скорочують жирові відкладення в печінці як мінімум на 40%. Таким чином, печінка поглинає надлишки вуглеводів в спокої. Однак м’язова робота вимагає значної кількості енергії, що дозволяє «розвантажити печінку».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯКІ ПРОДУКТИ КОРИСНІ ДЛЯ ПЕЧІНКИ

ОЧИЩЕННЯ ПЕЧІНКИ

ПЕЧІНКА І ЗАЙВА ВАГА