Ви витрачаєте кожен день на каву з собою. Купуєте інші маленькі радості, які, здавалося б, коштують копійки. Але насправді вони можуть істотно підкосити бюджет. На які саме звички, яким, може, слідуєте і ви, витрачається занадто багато грошей? Розповімо в нашому матеріалі.

Звичка 1: відсутність бюджету

Якщо ви не будете контролювати свій бюджет, то, на жаль, витрат буде завжди багато. Причому ви не будете навіть знати, на що саме витратилися. Кожен з нас має певні витрати: квартплата, іпотека або кредит, речі для дітей і самого себе. Щоб витрачати було приємно, а після цього залишалися гроші, потрібно обов’язково контролювати свій бюджет.

Звичка 2: не просити підвищення зарплати

Будь-хто, хто добре працює, має право на відповідну оплату своєї праці. Буде помилкою думати, що в роботі є певна зарплата і вона повинна бути такою все життя. Доводите вірність компанії багато років? Приносите своїй фірмі нечуваний дохід? Значить, маєте право отримувати відповідно.

Звичка 3: не стежити за тарифами

Зараз всі користуються стільниковими телефонами, інтернетом. Але світ змінюється. Є люди, які використовують ті ж тарифи протягом довгого часу. Насправді доречно стежити за тарифами, так як вони змінюються, іноді дешевшають. Особливо вигідно підключитися при акції. Це допоможе витрачати менше, ніж ви робите це в даний момент.

Звичка 4: спонтанні покупки

Щоб підняти собі настрій, деякі починають шопитися. А пізніше це обертається проти вас самих: фігура запливає, а гаманець стає тоншим. Не варто картати себе. Але і витрачатися варто з розумом. Замість того, щоб потурати цій звичці, рушайте в спортзал, а не до холодильника. Спорт піднімає настрій нітрохи не гірше їжі.

Звичка 5: не планувати відпустку заздалегідь

Якщо в планах на роботі є відпустка, а ви в грошовому плані не підготовлені, то на успіх нічого сподіватися. Обов’язково треба планувати відпустку заздалегідь, щоб заощадити. Наприклад, бронювати авіаперельоти за кілька місяців, місце в готелі. Це все допоможе витрачати менше.

Джерело: МедікФорум