Британські медики констатують, що дешевий напій з кропиви ефективно очищає кров від надлишків цукру і тому дуже корисний людям, які мають предіабет і цукровий діабет.

Фахівці нагадують, що деякі натуральні рослинні речовини мають доведену здатність зменшувати високу концентрацію цукру в крові. До таких належать і поліфеноли, що містяться в кропиві.

“Трав’яний напій, який готується з використанням сухого листя кропиви, має низку корисних властивостей. Одна з них – це його властивість очищати кров від надлишків цукру”, – розповіли експерти в публікації видання Express.

За їх словами, кропива допомагає підшлунковій залозі виробляти більше інсуліну – гормону, що регулює надходження цукру в кров і перешкоджає зростанню його рівня. Недостатнє виробництво інсуліну є характерною особливістю діабету першого типу.

Читайте також:  6 найвагоміших для здоров'я причин, чому потрібно їсти полуницю

Фахівці радять вживати не тільки напій з кропиви, а й додавати її в їжу, наприклад, в супи, салати. Будучи дешевим продуктом, вона забезпечує організм вітамінами А, С, К, деякими вітамінами групи В, а також кальцієм, залізом, магнієм, фосфорів, калієм – їх комплекс сприяє зміцненню імунної системи, бореться із запаленням. Також кропива рекомендується як натуральний засіб зниження високого артеріального тиску.