Вчені присвячують багато досліджень тому, що робить людей щасливими. Можливо, їх висновки допоможуть зробити життя трішки краще.

Нобелівський лауреат Деніел Канеман вважає, що не можна заперечувати зв’язок щастя і грошей, хоча він не є абсолютним. Тому, щоб стати щасливим, потрібно знайти спосіб більше заробляти. Але, як зазначає Канеман, є відмітка, після якої сума доходу вже не викликає захват – 70-90 тисяч доларів на рік. Якщо перерахувати в гривнях, вийде, що в місяць треба заробляти 10-13 середніх зарплат в залежності від регіону.

Не виходить збільшити дохід? Не впадайте у відчай, є ще багато способів стати щасливішими. Так, вчені з London School of Economics з’ясували під час опитування, що одружені люди частіше вважають себе щасливими. Особливо це стосується чоловіків, у жінок відсоток трохи нижче.

Читайте також:  Кращі звички для сніданку назвала дієтолог

Експеримент Гарвардського університету, який досі не завершився з 1938 року, показує, що самотність призводить до депресії і нещастя, тому важливо будувати відносини з людьми.

А дітей заводити вчені не радять – серед людей, що мають дітей, рівень щастя нижче, ніж у бездітних. Звичайно, це не скасовує того, що бути батьком – вже щастя. Згідно з дослідженням, батьки, діти яких виросли і переїхали у власне житло, стають щасливішими.

Ще можна переїхати в країну з кращим рівнем життя. Для початку варто переконатися, що ви здатні забезпечити собі заробіток і скоріше оформити легальний статус – отримати громадянство буває дуже складно, але зареєструватися в якості мігранта потрібно обов’язково.

Читайте також:  Про користь вітаміну B12 для здоров'я очей розповіли вчені

Найцікавіша порада, яку дав психолог Віктор Франкл, – не замислюватися про сенс життя. Він розповів про дослідження, яке показало, що люди, які шукають смисли і прагнуть до досягнень менш щасливі ніж ті, хто не «створює собі додаткових проблем», а живе максимально безтурботно.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News