Лікар-ендокринолог Зухра Павлова в своєму Instagram назвала продукт, який може зменшити тривалість життя. Це ковбаса, яка є майже в кожному холодильнику.

За словами медикині, в ковбасі міститься занадто багато нітратів, їх додають у фарш, щоб в м’ясі не з’явилася інфекція. Звичайно, нітрати захищають людину, наприклад, від ботулізму, однак, вступаючи в реакцію з білками, утворюють шкідливі речовини, які називають кінцевими продуктами глікування.

Кінцеві продукти глікування збільшують ризики розвитку хвороб серця, цукрового діабету, раку, а також зменшують тривалість життя, зазначила Павлова.

Вона також закликала не сподіватися на ковбасу з позначкою “органічний продукт”.

– Не спокушайтеся. Щоб уникнути ботулізму, в фарш додають особливу культуру бактерій, яка насинтезує нітратів — мама, не горюй. У підсумку органічна ковбаса перетворюється на такий же детонатор важких хвороб, як і дешеві сосиски, — сказала лікар.

Вона нагадала, що червоне м’ясо стає шкідливим, навіть канцерогенним, у двох випадках: “у вигляді ковбас (і схожих продуктів) і в смаженому вигляді. У всіх інших випадках – це дуже корисний продукт”.

Раніше Павлова розповіла, що надмірне вживання фруктози призводить до неалкогольної жирової хвороби печінки.

– Коли людина думає, що їсть нешкідливе яблуко або грушу, це не так — він у великій кількості їсть фруктозу, яка може привести до неалкогольної жирової хвороби печінки. Глюкоза переробляється під дією інсуліну і йде на енергію і в жирові запаси, — зазначила медикиня.