Деякі несолодкі продукти можуть містити в собі цукор чи якісь підсолоджувачі, нагадала в інтерв’ю закордонний дієтолог Букет Ерташ Сефер.

Фахівець розповіла про продукти, які можуть непомітно підвищувати рівень цукру на крові. Такі продукти містять доданий цукор, кукурудзяний сироп, інші похідні цукру, пище Soczu.

Зокрема подібною властивістю відрізняються соуси. За словами дієтолога, любителям соусів краще готувати їх самим, використовуючи натуральні інгредієнти – у готовій продукції часто містяться непотрібні добавки, які впливають на рівень цукру.

Готові лимонні та гранатові кислі соуси містять досить багато цукру. Також можна довго сперечатися про те, що шкідливіше – картопля фрі чи кетчуп.

Також до складеного експертом списку продуктів, що підвищують рівень цукру в крові, увійшли фасовані пластівці, ковбасні вироби та сосиски, безглютенові продукти, готові та упаковані бульйони, солоні крекери. Букет Ерташ Сефер наголосила, що при купівлі продуктів потрібно уважно читати етикетку та з’ясовувати наявність у них доданого цукру. Кожен із перелічених продуктів може бути несподіваним для споживача джерелом цукру.

Крім того, дієтолог порадила виключити з раціону напої із фруктовим смаком – соки, води, кефіри тощо. Їхнє споживання асоціюється з різким зростанням рівня цукру в крові.